Bebek Cinsiyet Tahminindeki Hurafeler

Bebek Cinsiyet Tahminindeki Hurafeler

Birçok aile doğacak bebeklerinin cinsiyetini öğrenmek için sabırsızlanır. Öyle sabırsızlanır ki bunu öğrenmek için internete başvurur. Ancak internetteki bilgi kirliliği yüzünden sadece hurafeler ile karşılaşır. Bebeğin cinsiyetini öğrenmek isterken çeşitli hurafelerle karşılaşırsanız bebeğinizin cinsiyeti hakkında yanlış bir fikre sahip olabilirsiniz. Aşağıdaki listede bebeğin cinsiyetini belirlemeyle ilgili çeşitli hurafeleri keşfedebilirsiniz. Bu tarz hurafeler sadece eğlence amaçlı olarak kullanıldığında herhangi bir zararı yoktur. Ancak sonuçları ciddiye alırsanız daha sonrasında hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Gelin bebek cinsiyet tahminindeki hurafeleri sizinle birlikte inceleyelim.

Bebek Cinsiyet Tahmininde Hurafe İnançlar

Sizin için hem internette hem de insanların arasında dolaşan birçok hurafeyi bir araya getirdik. Listeye bakarak duyduklarınızın hurafe olup olmadığını önğrenebilirsiniz.

Anne Adayının Karın Şekli

Bu hurafenin üç versiyonu vardır. İlk versiyona göre karnın yumurta gibi büyümesi erkek, yana doğru büyümesi ise kız olacağına işaret eder. İkinci versiyona göre karnın sivri olması erkek, yana doğru yayılması kız olacağını işaret eder. Üçüncü versiyonda ise karın aşağıdaysa erkek, karın yukarıdaysa kız çocuğa işaret eder.

Babanın Kilo Alması

Hurafeye göre eğer baba adayı da anneyle beraber kilo alıyorsa bebek erkek olacak demektir.

Annenin Hamilelikte Güzel veya Çirkin Olması

Hurafeye göre anne adayı hamilelikte güzelleşirse bebek erkek olacaktır çünkü kızlar annelerinin güzelliklerini alır.

Annenin Aşerdiği Yiyecekler

Annenin aşerdiği yiyeceklere göre bolca hurafe vardır. İlk hurafeye göre eğer anne tatlı yemek istiyorsa bebek kız, tuzlu yemek istiyorsa bebek erkek olacaktır. İkinci hurafeye göre anne et ve peynir gibi yiyecekler istiyorsa erkek, meyve istiyorsa kız olacaktır.

Annenin Kilo Alma Şekli

Hurafeye göre eğer annenin kiloları kalça ve basendeyse bebek kız, kilolar göbekte ise bebek erkek olacaktır.

Ye Acıyı Doğur Hacıyı

Bu hurafeye göre hamileyken canı acı yemek isteyen insanların oğlu olurmuş. 

Ye Tatlıyı Doğur Atlıyı, Ye Ekşiyi Doğur Ayşe'yi

Bu hurafeye göre tatlı yemek erkek, ekşi yemekse kıza işarettir.

Annenin Göğüs Gelişimi 

Bu hurafenin birkaç versiyonu vardır. İlk hurafeye göre annenin göğüsleri çok büyürse bebek kız olacaktır. İkinci hurafeye göre anne adayının gebelikte sol memesi sağa göre daha fazla büyükse kız bebek, sağ daha büyükse erkek bebek olacaktır.

Annenin İdrarı

Hurafeye göre anne adayının idrarı açık sarıysa bebek erkek, koyu sarıysa bebek kız olacaktır.

Annenin Üşümesi

Hurafeye göre annenin ayakları hamilelik boyunca üşüyorsa bebeğin erkek olacağı anlamına gelir.

Annenin Kıllarının Uzaması

Bu hurafenin birkaç versiyonu bulunmaktadır. İlk hurafeye göre annenin bacak kılları gebelikte daha hızlı uzuyorsa bebek erkek olacak demektir. İkinci hurafeye göre anne adayının karnında tüyle uzuyorsa bebek erkek olacaktır, eğer göbekte tüylenme yoksa bebek kızdır.

Annenin Mide Bulantısı

Hurafeye göre annenin sabah bulantıları şiddetliyse bebeğin kız olacağı anlamına gelir.

Annenin Burnunun Büyümesi

Hurafeye göre annenin hamilelikte burnu büyürse bebeğin erkek olacağı anlamına gelir.

Annenin Bebeği Hissettiği Yer

Hurafeye göre anne bebeğini sağında hissediyorsa bebek erkek, solunda hissederse kızdır.

Annenin Kalp Hızı

Hurafeye göre eğer anne adayının kalp atışı hızlıysa erkek, düşükse kızdır.

İlk Çocuğun Sözleri

Eğer ilk çocuğunuz önce baba dediyse bebeğiniz erkek, önce anne dediyse bebeğiniz kız olacaktır.

Annenin Bacak Şekli

Hurafeye göre gebelikte anne adayanını bacakları şiştiyse veya kalınlaştıysa oğlu olacaktır, değişim yoksa bebek kız olacaktır.

Annenin Ekmek Yemesi

Hurafeye göre eğer anne adayı ekmeğin kenarını yiyorsa çocuğu erkek, eğer ekmeğin içini yiyorsa bebeği kız olacaktır.

Annenin Elleri

Hurafeye göre annenin ellerinin kuruması bebeğin erkek olduğuna, ellerin yumuşaması ile kız olduğuna işaret eder.

Annenin Cildi

Hurafeye göre eğer annenin yüzünde ve göğsünde sivilceler çıkıyorsa kızı olacak demektir.

Annenin Meme Ucu

Hurafeye göre annenin meme ucu koyulaştıysa çocuk erkek olacaktır.

Anne Bebeğini Kucağında Tutuyor

Bebek Cinsiyet Tahmininde Hurafe Testler

Sadece hurafe sözler değil, hurafe testleri de sizin için topladık. Bir daha ki sefere bu hurafelerle karşılaşırsanız şaşırmanıza gerek olmayacak.

Anneye Tuz Atmak

Hurafeye göre hamile kadının başına fark ettirilmeden tuz atılır. Eğer anne adayı önce burnunu elliyorsa bebek erkek, ağzını ellerse kız bebeği olur.

Nikah Yüzüğü Tahmini

Hurafeye göre annenin nikah yüzüğü uzun bir kolyeye bağlanır ve avucun üzerinde sallandırılır. Eğer yüzük dairesel şekilde dönüyorsa bebek erkek, ileri geri dönüyorsa bebek kızdır.

El Uzatma

Hurafeye göre hamile kadından elini uzatması isteniz. Eğer avucunu gösteriyorsa kız bebek, elinin üstünü gösteriyorsa erkek bebek olacaktır.

Göz Damarı Tahmini

Hurafeye göre anne adayının sol göz kapağı hafifçe aşağı çekilir. Gözkapağı üzerinde V şeklinde bir damar yapısı görünüyorsa kız bebeği olacaktır.

Anahtar Tahmini

Hurafeye göre hamile kadından anahtar tutup kaldırması istenir. Eğer anahtarı arkasındaki yuvarlak kısmından tutuyorsa bebek erkek, uzun kısmından tutuyorsa bebek kız olacak demektir. Eğer anahtarı ortadan tutuyorsa ikizleri olacak demektir.

Sarımsak Kokusu

Hurafeye göre anne bir diş sarımsak yer. Eğer cildi sarımsak gibi kokarsa bebek erkek, kokmuyorsa kız çocuğu olacak demektir.

Ramzi Teorisi

Ramzi teorisine göre bebek plasentanın sağ tarafındaysa bebek erkektir, eğer sol tarafındaysa bebek kızdır.

Çin Takvimi

Çin takviminde hamile kalınan aya ve anne adayının yaşına göre cinsiyet belirlenir.

Anne Bebeğiyle Oynuyor

Bebek Cinsiyeti Hurafeleri Hakkında Sık Sorulan Sorular

Erkek bebek belirtileri ne zaman başlar?

Erkek bebek belirtileri diye bir şey yoktur. Hamilelik belirtileri ilk 1 ay içerisinde kendini gösterebilir. Erkek veya kız bebeklere göre ayrılan belirtiler bulunmamaktadır.

Erkek bebekte canın ne çeker?

Hamilelikte aşermek son derece normal bir durumdur. Aşermenin tam sebebi belli olmasa da hormonlarla ilgili olduğu düşünülmektedir. Anne adayının canının çektikleri erkek veya kız bebeğe bağlı değildir. Canınızın çektiği herhangi bir yiyecek bebeğinizin cinsiyetini belirtmez.

Erkek bebekte baş ağrısı olur mu?

Hamilelikte hormon değişimiyle ve ilerleyen hamilelikle beraber baş ağrısı olabilir. Hamilelikte baş ağrısı bebeğin cinsiyetine göre oluşmaz. Baş ağrısı herhangi bir şekilde cinsiyeti ifade etmez.

Gebelik döneminde değişen hormonlar ağrıya neden olmaktadır. Bu nedenle hamilelikte baş ağrısı erkek bebek veya kız bebek belirtisi gibi söylemler, sadece batıl inançtır. Bebeğin cinsiyet oluşumu daha bilimsel verilerle açıklanmaktadır.

Bebeğin cinsiyeti nasıl anlaşılır?

Bebeğin cinsiyetini anlamanın yolu ultrasondur. Doktor randevunuzda ultrason ile bebeğinizin cinsiyetini kesin şekilde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda bazı gebelik testleri de bebeğin cinsiyetini belirleyebilir.